Ekcéma: Hagyományos kontra újszerű kezelések
-
Apr 29, 2015

Az ekcéma tüneteit kezelhetjük különböző célorientált gyógykészítményekkel, illetve enyhébb tüneteknél alkalmazhatunk házi praktikákat is.
Tünet enyhítő házi praktikák:
- Omega3: Természetes gyulladáscsökkentő, így elősegíti a regenerációs folyamatokat.
- E-vitamin: Jól bevált bőrtápláló szer, a száraz bőr tüneteit enyhítheti.
- Sok nyers zöldség: Fogyasztásával hozzájárul a savak semlegesítéshez. Az ekcéma és egyéb bőrbetegségek kialakulásában szerepet játszat a nem megfelelő táplálkozás, illetve a túl sok savas kémhatású étel/ital fogyasztása.
- Natúr kakaóvaj: A magas telítetlen zsírsav tartalmú kakaóvaj szintén kiváló E-vitamin forrás. Segíti a bőr nedvességtartalmának megőrzését és védőréteget képez a bőrön.
- Avokádó olaj: Magas A-, és E-vitamin tartalma révén hatékony segítséget nyújthat a száraz, vízhiányos, ekcémás, vagy pikkelysömörös bőrre.
Hatékony gyógykészítmények
Szteroidok
Az ekcémás tünetek általában helyileg alkalmazott szteroid készítményekkel kezelhetőek. A krémeket kúraszerűen használjuk, a panaszok jelentkezésekor.
Hatásukat a szervezet természetes szteroid hormonjának a hatásának utánzásával fejtik ki. Ezzel csökkentik az akut stádiumban lévő ekcéma tüneteit és segítik megelőzni az újabb fellángolásokat.
Annak ellenére, hogy a szteroidok számos beteg számára hatékonyak és elviselhetőek, alkalmazásuknak vannak korlátai, és igen erős mellékhatásai. Bizonyos betegek szteroid-tartalmú gyógyszereikre akár allergiássá is válhatnak. Azt is fontos megjegyezni, hogy mennél erősebb hatású a szteroid-készítmény, annál nagyobb a nemkívánatos hatások kialakulásának veszélye.
Természetes alapanyagú krémek
Többféle hatóanyagra épülhetnek ezek a krémek. Véleményem szerint a leghatékonyabbak a gyógygomba alapúak, mivel ez a ritka összetevő a többi természetes kenőccsel ellentétben nagyon gyorsan és intenzíven hat. Ami viszont általánosságban elmondható ezekről a készítményekről, hogy nagyon ritka, hogy valaki allergiás reakciót mutasson rájuk és a szervezetet sem terhelik meg, ezért a használatuk jellemzően nincs időben korlátozva.
Tovább a következő cikkre: Ganoderma gomba - orvosi szemmel